Domov » Fórum » Predaj/Platba/Doručenie » Živnosť popri zamestnaní

Živnosť popri zamestnaní

Predaj/Platba/Doručenie

 
Denine | 2017-10-25 11:52:31

Chcela by som sa opýtať, či máte niekto živnosť popri zamestnaní. Mám TPP v práci, s ktorou som spokojná a neplánujem odtiaľ odísť. Robím sviečky, ktoré posúvam rodine a známym a majú celkom úspech. Veľmi ma to baví a preto by som to chcela posunúť na ďalšiu úroveň a ponúkať ich verejne, napríklad na Sashe. Neviem však, či si založením živnosti popri zamestnaní až príliš neskomplikujem život. Našla som teoretické info o živnosti popri zamestnaní samozrejme na internete, no skôr by ma zaujímala niekoho reálna skúsenosť. Oplatí sa? :)

DOMOV1 | 2017-10-25 13:07:28

neskomplikujete si život,len si musíte zvyknúť a učiť sa pomaly,mne trvalo rok,pokiaľ som pochopila všetky náležitosti živnosti a čo to obnáša je pravdou ,že aj predtým som mala živnosť,ale iného zamerania,takže v účtovníctve som sa trochu orientovala...najlepšie zohnať človeka čo Vám všetko povie a učiť sa budete za behu ,vtedy vychytáte všetky problémy....najideálnejšia je šikovná účtovníčka čo sa orientuje v problematike danej živnosti...no ja mám pocit,že ich je ako maku,ja som moc šťastia nemala,ale veľa som študovala na internete a aj na FB máte stránky určené na pomoc živnostníkom oientovať sa

monaH.toys | 2017-10-25 15:34:24

ahoj, ja tak fungujem pár rokov a vyhovuje mi to, ak máš konrétne otázky, kludne sa pýtaj.

handmadebyZuZu | 2017-10-25 16:03:10

Ahoj, tiež fungujem so živnosťou popri práci, takže pokojne sa pýtaj :)

Denine | 2017-10-31 07:48:55

Najviac som sa obávala účtovníctva, ale to som naštastie medzičasom vyriešila s jedným kamarátom, ktorý robí účtovníka. Ďalej ma zaujíma zdravotné poistenie, ak som to pochopila správne, musím ho platiť aj keď ho zároveň platí môj zamestnávateľ. To mi celkom nedáva zmysel, aj keď som našla, že prvý rok si ako preddavok môžem výšku zdravotného nastaviť sama a potom po ročnom zúčtovaní doplatiť rozdiel alebo mi ho naopak vrátia. Len nerozumiem tomu, prečo sa platí zdravotné dvojnásobne - čiže zamestnávateľom, ale aj mnou ako živnostníkom popri zamestnaní. Alebo som to nepochopila správne?

beads-xstitch | 2024-04-10 22:21:32

@handmadebyZuZu mohla by som spytat aj ja?

beads-xstitch | 2024-04-10 22:22:10

@monaH.toys mohla by som spytat aj ja?

handmadebyZuZu | 2024-04-18 11:00:05

@beads-xstitch uz sice nemam zivnost popri zamestnani ale podla mna ked sem date do plena svoju otazku, isto sa najde niekto kto vam ju zodpoveda :) Ak budem vediet tiez rada odpovie... :)



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.